, ,

Beyinden beyine iletişim

Google+'da Paylaş!


Günümüzde her geçen gün gelişmeye devam eden teknolojik gelişmelerin arasında yeni bir örnek daha eklendi. 
Bu örnekteki konu ise beyinden beyine sözlü iletişim. Her zaman olduğu gibi bilimde önde gelen isimlere sahip olan ABD ve İsrail bu konuda ilk örneklerde başarıya ulaştı. Şuanda çok daha fazla ve uç deneyler yaparak bu teknolojiyi geliştirme aşamalarındadırlar. Şuanda ilk denemelerde aralarında yaklaşık 5 kilo metre bulunan denekler arasında 4 kişi arasında sözlü iletişim başarıya ulaşmış durumda. 
Önümüzdeki günlerde ise bu başarı sayısı ve aralarındaki mesafe artacaktır. Bu konuya teknolojik ve kişisel iletişim olarak baktığımızda bu konularda adeta bir devrim ortaya koyulduğunu görmekteyiz. Ayrıca bu teknolojik yöntemler pek çok geleneksel psikolojik yönteme göre oldukça bilimsel şekilde gerçekleşmektedir. 
Bilim ilerlediği sürece ortaya çıkan gelişmelerde biri de son olarak konuşmadan yapılan iletişim olarak gibi görünüyor. Bu teknoloji sayesinde ise tüm insanlar birbirlerini çok daha iyi anlama konusunda başarılı olabilirler. Tüm bilimsel gelişmeler gibi bu konuda da en sonunda başarı sağlanacaktır.

İlginizi çekebilir

0 yorum