,

Google tazminat ödüyor

Google+'da Paylaş!


İnternet ortamın her geçen gün ortaya ilginç gelişmeler çıkarmaktadır. Son zamanlarda ise çocuk ve aile ilişkileri ile ilgili konularda bir takım sorunlar ortaya çıkmaktadır. 

En son örnek ise Google isimli internet devinin kaybettiği bir dava ile karşımıza çıkmıştır. Birçok ailenin çocuklarının kendi izinlerinin dışında internet ortamından uygulama indirmesi üzerine yaptığı şikâyetlerde mahkeme aileleri haklı buldu. Google mahkeme kararının aksi yönde çıkması için oldukça çaba sarf etti ve sorumluluğun ailelere ait olduğunu ispatlamaya çalıştı. Ancak mahkeme kararında geri adım atmadı. 

Google şuanda bu mahkeme kararına uymak zorunda ve müşterilerine şuanda yaklaşık 19 milyon dolarlık bir ödeme yapması gerekiyor. Bu olaydan sonra şunları söyleyebiliriz ki Google da başta olmak üzere birçok internet devi uygulama satış protokollerinde düzenlemeye gidecektir. Aksi takdirde hoşlarına gitmemesine rağmen çok daha fazla dava ve şikâyet ile karşı karşıya kalacaklardır. 

Mahkemeler de eski örneklerde de görüldüğü gibi her zaman aileleri haklı bularak bu şirketleri büyük tazminatlar ödemeye mahkûm etmektedir.

İlginizi çekebilir

0 yorum