, ,

iPhone 6 Daha mı Hızlı?

Google+'da Paylaş!


Apple firmasının etkinliğine saatler kala telefonun özellikleri hakkında bilgilerin sızdığını söylemek mümkün. iPhone 6 modelinin en iyi özelliklerinden birisi, hızı olacağı söyleniyor. 1,4 Ghz’da olacak olan telefon çift çekirdekli olarak piyasaya sürülecek. iPhone 5S için bu hız 1,3 idi. Ancak iPhone 5S modelinin hızından memnun kalmayan yoktu. 

Üstelik iPhone 5S modelinin tel çekirdekli işlemciye sahip olduğunu hatırlatalım. iPhone 6 bu bakımdan bir üstünlük sağlıyor. Bunun yanında 1 GB bellek kapasitesiyle piyasaya sürülüyor. Bellek konusunda 1 GB ile sınırlı kalınmış olması, ne kadar iPhone sevenleri mutlu eder bilemiyorum ama, çift çekirdekli işlemciyle gelecek olması, durumu kurtarabilir.

Piyasaya 2 modelin sürülmesi bekleniyor. Bunlardan birisi 4.7 inçlik model, diğeri ise 5.5 inçlik model. iPhone sevenler 5.5 inçlik modelin peşinde olacaklarını söylüyorlar. Daha büyük ekranla iPhone deneyimi yaşamak isteyen kişilerin şimdiden sıraya girdiğini söyleyebiliriz. Ancak sızan haberlere göre iPhone 6 5.5 inçlik modelin piyasaya sürülmesi az sayıda olacak. 

İlginizi çekebilir

0 yorum