, , ,

League of Legends Dünya Şampiyonasına Doğru!

Google+'da Paylaş!


Dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yer alan League of Legends oyununun 2014 dünya şampiyonası Güney Kore’de yapılacak. 

Güney Kore ülkesi bu tür organizasyonların gerçekleşmesi için biçimli kaftan gibi. Geçtiğimiz Ağustos ayında şampiyonaya katılacak olan grupların belirlenmesi adına turnuvalar yapıldı. Bu turnuvalardan sonra dünyanın ilk 16 en iyi grubu belirlenmiş durumunda. Dünya şampiyonluğuna giden yolda gerçekleşen ikinci elemeler, Tayvan’ın başkentinde 18-21 eylül tarihlerinde gerçekleşti. Toplamda 4 grup, her grupta da 4 takım yer aldığı yarışta çekişmeleri bir maç gerçekleşti.

Her yarışta olduğu gibi, League of Legends dünya şampiyonasına katılan gruplara ödül verilecek. Şampiyonluğu göğüsleyen gruba diğerlerinden daha iyi ödül verilecek. Eleme aşamasına gelindiğinde, kendi grubunda birinci olan takım, diğer takımının ikincisiyle karşılaşacak. Buda gruptan birinci çıkmanın büyük bir avantaj sağladığını bizlere gösteriyor. 

Güney Kore’de gerçekleşecek olan şampiyona finaline katılmak için biletler satışta. Ama Türkiye’den de canlı olarak Türkçe yayın yapacak olan Lol Tv’den yarışma heyecanını izleyebileceksiniz.  

İlginizi çekebilir

0 yorum