, ,

Minecraft 2.5 Milyar Dolara Microsoft Firmasında!

Google+'da Paylaş!Dünyanın en iyi strateji ve savaş oyunlarından birisi olan Minecraft, 2009 senesinde oyun sektörüne girmiş olmasına rağmen kısa sürede başarı elde ederek, büyük firmaların iştahını zaten kabartan bir oyunu ifade ediyordu. 2009 sensinden beri 100 milyondan fazla indirilen oyun, her geçen gün biraz daha kişiyi kendisine bağlaması, geleceği konusunda ziyadesiyle olumlu yorumların yapılmasına sebep oluyordu. Dünyayı yeniden inşa edebileceğiniz oyunda, mükemmel efektler ve maceralar söz konusu. Bağımlılık yaratan bu oyunun dev firma Microsoft’a satılması, daha büyük gelişmelerin habercisi.

Microsoft firmasının oyun platformunun yöneticisi Xbox direktörünün anlattıklarına bakılırsa, oyun aynı düzeyde eğlenceli olmaya devam edecek. Ama üzerine yeni güncellemeler ve değişikler getirilerek, daha işlevsel bir halde oyun severlere sunulacak. Aslında akıllara gelen ilk soru şuydu. Microsoft firması her sene düzenlenen Minecon etkinliklerine para ayıracak mıydı? Buna da Microsoft firmasının oyun platformunun direktörü, olumlu yanıt vererek, Minecraft severleri biraz da olsa rahatlattı. Şimdi sadece Microsoft ile gelecek olan güncellemeleri beklemek kalıyor.

Güncellemeler nasıl etki edecek?

Minecraft oyunun 2.5 milyar dolara Microsoft firmasına gitmesinden sonra, büyük değişikliklerin bizi beklediğini söylemek isterim. Benim üzüldüğüm nokta, oyunun asıl kurucularının Microsoft firmasıyla satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra, Microsoft firmasının oyun için kuracağı ekipte yer almak istememeleri. Bu durum oyn kakında deneyimli ve tecrübeleri olan kişilerin eksikliği güncellemelerde hissedeceğimizi bana hissettiriyor. Çünkü bu oyunun 100 milyondan fazla indirilmesini kısa sürede başlayan ekibin oyunun ruhuna vakıf olduklarından dolayı bu kadar başarılı olduklarını bilmemiz gerekiyor. Ama Microsoft firmasının ekibinde, bu oyun için deneyimli ve tecrübeli kimseler yok. Bu durumun oyuna nasıl yansıyacağını çok merak ediyorum. 

İlginizi çekebilir

0 yorum