, ,

Steam’den Para Kazanmaya Ne Dersin?

Google+'da Paylaş!


İnternet deneyimini daha fazla arttırmaya ne dersin? Bunu nasıl yapacağını düşünüyorsan, para kazanarak ilk adımı atabilirsin. İnternette pasif oyuncu olmaktan bıkmış olman lazım. Sosyal medyada gezmekten, oyun oynamaktan, haberleri okumaktan sıkıldıysan, zamanını paraya dönüştürerek aktif internet kullanıcısı olduğunu göstermelisin. Hem para kazanacaksın hem de  internette dilediğince eğleneceksin.

Nasıl mı?

Valve tarafından kurulan Steam, sadece bir oyun platformu değil, ekmeğinizi kazanabileceğiniz bir Pazar yeri. Oyun oynayanları daha fazla kendisine çekmek ve oynarken aynı zamanda sosyalleşmelerini sağlamak adına bir ortam kuran steam, sadece sosyalliğin yaşandığı bir platform değil, aynı zamanda para kazanabileceğiniz bir ortamı sunuyor. Steam tarafından oyun içerisinde kurulan marketler sayesinde, özel eşyalarımızı satabiliyoruz. Satmak istemediklerimizi takas sistemiyle değiştirebiliyoruz. Bu tür bir sistemin sunulmuş olması, oyun oynamayı daha güzel ve zevkli kılarken, aynı zamanda para kazanmamızı da sağlıyor.

Steam’den para kazanmak için “Market” sistemi

Steam’de yer alan Dota 2 ve Team Fortress 2 oyunlarının eşyalarını satabileceğiniz gibi, Steam Trading Card eşyalarını satma imkanını sizlere sunan Steam Market, pazarlanabilir damgasına sahip olan eşyaya bir fiyat belirlemenizi sağlayarak para kazanmanızı sağlıyor. Oyunda kullanmış olduğunuz eşyaları satışa sunduğunuz andan itibaren kullanabilmeniz mümkün değil. Ancak satışı durdurduktan sonra ürünü yeniden envanterinize alarak, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Steam içerisinde satış yapabilmek için cüzdanınızın aktif olması gerekiyor. Bunun içinde önceden 5 dolarlık bir ödeme yağmanız isteniyor. Bu ödemeyi yaptıkta sonra eşya satmaya başlayabilirsiniz. Her sattığınız eşyadan Steam yüzde 15 kesinti yaparak, geri kalanın sizin hesabınıza aktarılmasını sağlıyor. 200 ürün listeleme hakkınız var. Eğer sınırsız şekilde ürün satışına sahip olmak istiyorsanız, Steam tarafından size sunulan formdaki bilgileri doldurmanız gerekiyor. 

İlginizi çekebilir

0 yorum