Düğün Mekânları

Google+'da Paylaş!

Herkesin hayatında kendine göre çok özel anlar olarak nitelendirdiği unutulmaz anlar vardır. Ancak herkesin unutamayacağı bir an ise evlendikleri günde bir ortak anlama sahiptir. Özellikle bayanların çocukluğundan beri düğünlerde gelinlerin prenses edasıyla süzüldüğü, yanında onu sevdiği gözlerinden belli olan damatlar, ışıl ışıl ve iç açıcı bir mekânla beraber daha niceleri adına büyük hayranlık duyarlar. Sadece davetliler için değil aynı zamanda düğün sahiplerinin ise en çok önem verdikleri başlıca konuların en başında gelinlik ve damatlıktan sonra gelen düğün mekânları. Öyle ki parıl parıl ışıldayan bir mekan, düğündeki o muhteşem görüntünün en önemlisidir.

Düğün mekânları gelin ve damat için oldukça özeldir. O gece hayatlarının en güzel ve en unutulmaz anlarını yaşayacak olan çiftleri öyle ki çok önce bir tarihten itibaren düğünün nerede yapılacağına karar verirler. Düğün mekânı herkesin isteğine, düğünün tarzına göre değişiklik göstermekte ve buna bağlı olarak da birçok seçenek önümüze serilmektedir. Örneğin bir kır düğünü yapmak isteyenler için, kişi sayısına göre ayarlanacak olan düz ve çimenlik bir mekân tercih edilirken, aynı zamanda zemine de dikkat edilmektedir. Açık havada yapılacak bir düğünün mutlaka oynanacak pistten gelin ve damadın masalarına ulaşacakları bölüme kadar olan bölgede rahat yürünebilecek ve herhangi bir aksiliğe sebep olmayacak şekilde ayarlamaların yapılmış olması gerekmektedir. Eğer ki siz bir kır düğünü değil de bir sahil düğünü yapmak isterseniz, o halde en güzel seçenek sizler için masmavi denizin kıyısında bir mekân seçmek olacaktır. Hava şartlarından dolayı ya da isteğinize göre kapalı bir mekânda evlenmeyi tercih ediyorsanız da, tutulacak mekânın davetliler geldikten sonra bunaltıcı olmaması adına, davetli sayısına göre büyüklüğünün ayarlanmasına ve tavanın basık olmayıp ferah bir ortam sağlamasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda tüm düğün mekânları aydınlatma ve ses akustiği açısından doğru dizayn edilmiş ve nikâh masasının da bütün davetlilerin görebileceği düzeyde bir yere yerleştirilmiş olması gerekir.

Bunların yanı sıra daha farklı bir konseptte düğün yapmak isteyenler için ise teknede düğün yapma imkânı da mevcuttur. Düğün yeri olarak tercih edilebilen tekneler ise daha az katılımın yaşanacağı, sadece çok yakın dostların yer alacağı bir konsept için daha çok tercih edilmelidir.

http://modadugun.com/kategori/dugun-mekanlari adresinden detaylı olarak düğün mekanlarını inceleyebilir, hala kararsızsanızsanız size yardımcı olacak kapsamlı bir düğün sitesi.

İlginizi çekebilir

0 yorum