, , ,

Facebook’ta Ailenize Özel Paylaşım Yapın!

Google+'da Paylaş!Facebook kullanıcı deneyimini arttırmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Özellikle paylaşım güvenliği ve gizliliği üzerinde çalışıyor. Bunun için yeni bir uygulama çıkaracak. Bunun adı Moments… Bu uygulama sayesinde Facebook kullanıcısı paylaşımını daha kişisel yapabilecek. Yani kimin görmesini istiyorsa, sadece onların paylaşımla etkileşim kurmasını sağlayacak. Böylece aileniz için yaptığınız özel paylaşımlarınıza arkadaşlarınız, arkadaşlarınız için yaptıklarınıza da aileniz ulaşamayacak. 

Aslında facebook içerisinde bu ayarları yapabileceğiniz sistem mevcut. Paylaşımlarınızın kimler tarafından görülmesini istiyorsanız, isim isim girerek bunu yapabilirsiniz. Ancak Facebook Moments bu işin daha işlevsel olmasını sağlayacak. Çünkü faceboook gizlilik ayarlarının paylaşım sırasında zaman kaybettirmiş olması, kişilerin fazla bu güvenlik önlemleriyle ilgilenmemesine neden oluyor.


Bu durumun önüne geçmek adına Fcaebook, yeni uygulaması olan Moments sistemini kısa sürede yayınlayacak. Böylece daha kolay ve işlevsel bir gizlilik ayarlama sistemi Facebook üzerinde uygulanmış olacak. Facebook bunu yaparak, özel hayat konularında almış olduğu eleştirileri ortadan kaldırma noktasında iyi bir adım atmış oluyor. 24bahis  

İlginizi çekebilir

0 yorum