Modern Halı İle Modern Yaşam Alanları

Google+'da Paylaş!

Hangi tarza hitap ederse etsin, ipliğin tüm halıların özü olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, her iplik türünün halı modellerine ayrı bir ruh, ayrı bir özellik kattığı söylenir. Çünkü her ipliğin kendine has bir duruşu vardır ve bunu da ancak farklı halı modellerini inceleyerek anlayabilirsiniz. Eskinin yerine yeninin geldiği, her şeyin hızla değiştiği günümüzde de en fazla modern halı modellerinin ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Ne de olsa modern halı modelleri ile tamamlanan modernist yaklaşımların son derece popüler olduğu zamanlar yaşıyoruz.

Modern halı çeşitlerinde de tıpkı diğer modellerde olduğu gibi, tüketicilerin uzun ömürlü halıya sahip olma beklentisi sürmektedir. Bunun son derece yerine bir beklenti olduğunu söyleyebiliriz, çünkü piyasadaki kaliteli halıların el yakan fiyatlarının farkındayız. Bu nedenle uzun yıllar boyunca kullanılabilen, dayanıklı, yıpranmayan, kir tutmayan ve çabuk temizlenebilen bir halının son derece yerinde bir tercih olduğunu düşünebilirsiniz. Peki ya bir halının bu özelliklere sahip olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz? Elbette halının dokunması sırasında kullanan ipliğin türünden ve kalitesinden! Ayrıca bu ipliğin dokuma sıklığı da bir diğer belirleyici özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tüketicilerin halılardan teknik olarak bekledikleri özellikler bir yana, halının estetik duruşunun da karar verme sürecinde ciddi bir etkiye sahip olduğunu düşünüyoruz. Sonuçta zemin ile mobilyalar arasındaki uyumu yansıtan ve bir manada da dekorasyona tamamlanma hissini yaşatan tek faktörün seçeceğiniz halı olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle genellikle modern halı modelleri arasında seçim yapmaya alışmış olan tüketicilerin seçecekleri renklere ve desenlere dikkat etmeleri gerektiğini savunuyoruz. Aksi takdirde yaşam alanlarınız üzerinde kötü bir etki bırakmanız mümkün olmaktadır. Örneğin zaten küçük olan bir odaya koyu renkli bir halı sererseniz, yaşam alanınızı olduğundan daha küçük ve maalesef daha basık gösterebilirsiniz. Bu nedenle özellikle ufak mekanlarda aydınlık renkli halıların seçilmesinde ve büyük desenlerden olabildiğince kaçınılmasında fayda görüyoruz.


Modern halılar ile yaşam alanlarına modernlik ve güzellik katmak isteyen herkese uygun fiyatları ve kaliteli halı modelleri ile Halistores.com’u tavsiye ediyoruz. Eğer halı alacaksanız, Halistores.com’a uğramadan kararınızı vermemelisiniz. 

İlginizi çekebilir

0 yorum