Chatroulette Nedir Ne Değildir

Google+'da Paylaş!


İnsanların ilgisini çok hızlı bir şekilde üzerine çeken ve zamanla bir çok benzeri de açılan chatroulette ile ilgili insanların aklında chatroulette nedir ne işe yarar gibi bir çok soru vardır. Bu soruları cevaplayarak chatroulette kameralı sohbet sitesinin nasıl işlediğini ve bu siteden neler beklemeniz gerektiğini kısaca anlatmaya çalışacağız.
İnsanların belirli bir düzen olmaksızın eşleşerek karşılıklı görüntülü ve sesli sohbetler ettiği sitelerden biri olan chatroulette, Fransa kökenli bir sitedir. Bu sitede dünyanın değişik bir çok yerinden bir çok farklı kişi ile anlı ve birebir sohbetlere katılabilirsiniz. Sitenin amacı insanların gerçek hayattakine en yakın şekilde sohbet deneyimi yaşamasıdır. Bu açıdan bakıldığında, yüksek görüntü aktarım hızı ve sesli sohbet ile kaliteli ve eğlenceli bir iletişim imkanı sağlamaktadır. Görüntü ve ses iletiminin yanı sıra metin sohbetleri de bu site üzerinde yapılabilmektedir.
Siteye girdiğiniz zaman karşınıza çıkan start butonu ile rastgele bir insana bağlanabilir ve sohbet edebilirsiniz. Chat yapmaya başlamadan önce kamera kullanımına izin vermeniz gerekmektedir. İnsanlar karşısındakini göremediği zaman sohbet etmenin pek keyfi kalmadığından, görüntünüzün aktarılmasına izin vermeniz, keyifli arkadaşlıklar kurmak ve erkeklerle veya bayanlarla sohbet ederken daha iyi bir iletişim kurmanız açısından önem taşımaktadır.
Zamanla bir çok Chatroulette benzeri siteler de yayına girmiştir. Bunlar arasında, Omegle, Chatrandom, Facebuzz gibi bir çok site bulunmaktadır. Kullanıcı sayısı hiçte az olmayan bu alternatiflerin bazıları arkadaş listesi oluşturma, sosyal medya hesaplarını bağlama ve ücretsiz Kameralı sohbet gibi hizmetler de sunmaktadır. Chatroullette deneyiminden memnun kalmazsanız, alternatiflere de göz atabilir keyifle sohbet edebileceğiniz bir site bulabilirsiniz.
Dünyanın her yerinden insanların sohbet ederek arkadaşlık kurduğu bu sitelerde, temel olarak İngilizce ve İspanyolca dilleri kullanılmaktadır. Rastlayabileceğiniz Türk kullanıcılar da bulunmaktadır ancak yazının başında da belirttiğimiz gibi rastgele bir sistemle kullanıcı eşleşmesi olduğundan, karşınıza kimin çıkacağını önceden kestirebilme imkanınız bulunmamaktadır. Sohbet arkadaşınızdan hoşlanmadığınız durumlarda, next butonu ile bir sonraki kullanıcıya kolayca geçebilir ve ilginizi çeken birini bulana kadar zaplamaya devam edebilirsiniz.


İlginizi çekebilir

0 yorum