Kısa - Uzun Metraj Bütün Filmlerin Sitesi

Google+'da Paylaş!Film izleme sitelerinin çoğunluğu gişe hasılatlarına göre film eklemektedir. Uzun metraj filmlerin bu mantık ile yayınlanıyor oluşu artık alışılagelmiş bir duru. Fakat kısa metrajlı filmlerin neredeyse hiçbirinin izlenememesi, kültürel tutuculuktan başkası değildir. Ağırlıklı olarak kısa metrajlı film yönünü dikkate aldık ve bir değerlendirme hazırladık. Her tür filmi sitesinde barındıran, yeniliklere dahası yeni film kültürlerine açık siteyi tanıttık. Dram macera ve Romantik Filmler gibi kategorilerde filmlerin yer aldığı bir siteyi keşfettik!

Türkiye'de film izleme kültürü tek bir yönde ilerlemekte, vizyon filmleri. Herhangi bir yönetmen, herhangi bir değerlendirme olmadan, en çok dikkat çeken fragman veya teaser yayınlamış filmler izleniyor. Değişmesi gereken başlıca sorun bu. Çünkü; öyle yönetmenler var ki, 3 saatlik filmlerin anlattığını 10 dakikaya sığdırıyorlar, üstelik çok daha başarılı bir şekilde. Kimseye zorla kısa metraj baskısı yapılamaz ancak bu türü seven kişilerin de aradıklarını bulabilmesi gerek. Talep edilen ve arz edilen bir süre sonra yer değiştirecektir. Ki izleme sorunun kaynağı da bu. Yaptığımız araştırma sonucu kısa metraj başta olmak üzere bağımsız yönetmenlerin, yerel film çekimlerinin ve çok eskide kalmış, unutulmaya yüz tutmuş eserlerin yer aldığı siteyi ortaya çıkardık. bedavafilmizleyin.org bütün bu yönleri ile kaliteli izleme imkanı sağlıyor. Her filmsever bir zaman sonra izleyecek yeni bir film bulamaz, tavsiyeler arar, dizi izlemeye çalışır vb. Bunun için verilebilecek en iyi tavsiye kısa metrajlı bedava film izleyin, olur. Günlerce etkisinden çıkamayacağınız, kısacık bir zamanda koca koca şeyler anlatan bu filmlerin birçoğu iyi kurgulanmış, senaryo aşamasında aylar ve hatta yıllarca düşünülmüş yapıtlardır.

Kısa Filmlerin Değerlendirmeleri

Kısa filmler için de İMDb'de değerlendirme özelliği aktiftir ama değildir. Neredeyse hiç kimse kısa filmler hakkında değerlendirme puanı vermez, yorum yapmaz. Çok az izlenildiği ve Türkiye izleme alışkanlıklarında yer almadığı da düşünülünce kısa filmleri bulmak, bulduktan sonra karar vermek zor iş. Ancak önerdiğimiz sitede her film için bir yorum mutlaka verilmekte. İzleyiciye spoiler vermeden, kabaca film tasviri yapılıyor. Ki bu hizmet sadece uzun metrajlar için değil; kısa metraj filmler için de geçerli. Böyle bir sitenin var olması dahi başlı başına bir ilerleyiş. Son dönemde full hd izlemek için en ideal portallardan birisi kısaca…


İlginizi çekebilir

0 yorum