Reklam Bayrağı Nedir?

Google+'da Paylaş!

Tanıtım yapılacak kurum veya özel kuruluşların önüne koyulan çeşitli renk ve desende üretilen ürünlerdir, reklam bayrakları. Özel toplantıların olacağı, seminer gibi organizasyonlarda temsil amaçlı tercih edilen ürünlerdir. Bu bayraklar kuruluşların simgelerini, renklerini taşır. Asıl amaç ise varlığını belirtmek ve marka bilinirliği sağlamaktır. Reklam bayrakları farklı birçok çeşide sahiptir. Bu çeşitler; olta bayrak, yelken bayrak, flama, masa bayrakları, damla bayrak gibi çeşitlilik gösterir. Özel istek ile üretimleri gerçekleştirilir. Reklam bayrağı üretimde esas ise kaliteli baskı ve kumaş kullanımıdır. Üreticiler kumaş seçimlerini ise müşterilere bırakır ve buna bağlı olarak fiyatlandırma yaparlar. Aynı zamanda fiyatlandırma bayrak çeşidine göre, kullanılacak bayrak direği ve baskı özeliğine bağlı olarak yapılır. Özel olarak üretilen reklam bayrakları firmalar için o firmayı simgeleyen bir objedir.
 Reklam bayraklarını dünya bayrakları gibi düşünebiliriz. Yani nasıl ki Azerbaycan ülkesini temsili için azerbaycan bayrağı, İtalya için italya bayrağı, japon bayrağı veya Fransa için fransa bayrağı kullanılıyor; aynı şkeilde özel kuruluşları temsili içinde reklam bayrakları kullanılıyor.
Peki reklam bayrağı kullanım alanları nelerdir?
Bayraklar daha çok iş yerlerinde, konferans salonlarında, otellerde,  eczanelerde, fabrikalarda, fuarlarda vs. gibi birçok alanda kullanılır. Sebebi ise yukarıda belirttiğim gibi kuruluşun varlığını belli etmek ve marka bilinirliği sağlamaktır. O kuruluş için üretilmiş olan bayrak, kuruluşu simgeler.
 Reklam bayrağı ölçüleri nelerdir?
 Reklam bayrağı ölçüleri isteğe bağlı özelleştirilebildiği gibi kalıplaşmış bazı ebat ve ölçüler vardır. Bu ölçüler;
150*50 cm baskı bayrak kumaşına 250 cm bayrak direği
200*50 cm baskı bayrak kumaşına 300 cm bayrak direği
250*75 cm baskı bayrak kumaşına 350 cm bayrak direği
300*75 cm baskı bayrak kumaşına 400 cm bayrak direği
400*75 cm baskı bayrak kumaşına 425 cm bayrak direği
Vs. gibi ölçü kalıplarıda mevcuttur. Özel ölçülerde olta bayrak kumaşları veya yelken bayrak kumaş üretimleri de bayrak imalatçıları tarafından yapılmaktadır.
 Reklam bayrak imalatı dijital baskı makinaları tarafından yapılır. Baskı makinaları tarafından üretilen bayrakların kalitesi kumaş ile doğru orantılıdır. Yani reklam bayrağı üreticileri kaliteli kumaş üzerine gelişmiş bir dijital baskı makinası tarafından sağlanan üretim yapmalıdır. Bayrak imalatçılarında en önemli noktalardan biri ise üretimin kalitesi ve siparişin zamanında eksiksiz teslim edilmesidir.

Reklam bayrağı imalatı yapan kişiler genel olarak alaylıdır. Yani uzun yıllar bu sektöre emek vermiş ve tecrübe kazanmış kişilerce üretim yapılır. Ülkemizde reklam bayrağı imalatı yapan kuruluş sayısı oldukça yüksektir. Bu kuruluşlar daha çok seçi zamanlarında pati bayrağı üretimi, ulusal günlerde Atatürk posterleri ve Türk Bayrağı üretimi yaparlar. Diğer yandan ise özel kuruluşlar için konferans, seminer veya özel organizasyonlarda kullanılmak üzere flama, olta bayrağı, yelken bayrağı veya masa bayrağı gibi çeşitli bayrak üretiminde bulunurlar.

İlginizi çekebilir

0 yorum