Maçları Nereden İzlemeli?

Google+'da Paylaş!

Aynı anda başlayan maçlardan veya yoğun iş ve aile yaşamından dolayı izlemek istediğiniz karşılaşmaları kaçırmaktan şikâyetçiyseniz, yalnız değilsiniz. Sizin gibi yüz binlerce kişi istedikleri karşılaşmaları keyifle izleyebilmek için farklı televizyon hizmetlerine üye oluyor veya maçları internetten izlemenin yollarını araştırıyor. Peki, karşılaşmaları televizyondan mı izlemeli, yoksa internetten mi izlemeli? Sizin için inceledik:Televizyonda maç keyfi

Futbol veya diğer spor dallarındaki karşılaşmaları izlemenin en geleneksel yöntemi tabii ki televizyon yayınları. Günümüzde teknolojinin böylesine gelişmesine rağmen, televizyondan maç izlemek kesinlikle popülerliğinden hiçbir şey kaybetmiş değil. Sporseverlerin hemen hepsinin hala birinci tercihi televizyon ve futbola meraklı olan herkes evine son model bir televizyon alarak maçları daha keyifli izlemek peşinde.

Televizyonun bu asla azalmayan popülerliğinin en büyük nedeni, diğer alanlarda gelişen teknolojilerin paralelinde gelişen televizyon ve naklen yayın teknolojisi. Yüksek çözünürlükteki ve hatta 3 boyutlu yayınlar sayesinde televizyondan maç yayınları kalite bakımından online maç yayınlarına kıyasla hala çok üstün. Olağanüstü ses kalitesi de cabası. Özellikle de tek bir ligi (mesela Spor Toto Süper Lig gibi) takip ediyorsanız, bu çözüm neredeyse ideal. Eğer gün içerisindeki yoğun temponuzdan dolayı maçları kaçırıyorsanız veya aynı anda yayınlanan karşılaşmaları da izlemek istiyorsanız, o zaman artık birçok modern televizyonda ya da uydu alıcısında bulunan kayıt özelliğini kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Televizyondan maç yayınlarının tek handikabı birçok ligin (La Liga, Premier Lig ve tabii ki Süper Lig gibi) şifreli kanallardan yayınlaması. Bunun için Digiturk veya Dsmart gibi hizmetlere aylık veya yıllık olarak oldukça yüksek abonelik ücretleri ödemeniz gerekiyor. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse, yayın kalitesinden dolayı ödediğiniz bu ücretlere de fazlasıyla değiyor.

İnternetten maç izlemenin avantajları

Günümüzde internetten yapılan televizyon ve maç yayınları her geçen gün daha da yaygın hale gelmeye devam ediyor. Digiturk Play, D-Smart Blu veya IPTV gibi hizmetlerden, Youtube üzerinden, ücretsiz canlı maç yayını sitelerinden veya Bets10 bahissitesi gibi sitelerden dünyanın dört bir yanında oynanan karşılaşmaları takip etmek mümkün. Peki, bu hizmetler ne gibi avantajlar sunuyor?

Öncelikle, internette bulunan birçok sitede birçok spor dalından karşılaşmaları ücretsiz olarak izleyebileceğinizi belirtelim (tabii ki internet hizmeti için belirli bir ücret ödeyeceksiniz). İkincisi, aynı anda başlayan karşılaşmaları veya çeşitli nedenlerle kaçırdığınız maçları “geri al izle” veya “video on demand” özelliği sayesinde istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Bir internetten yayın hizmetine üyeyseniz, dışarıda veya işte dahi olsanız cep telefonunuz veya tabletinizden mobil uygulamalar veya doğrudan mobil siteler üzerinden televizyonunuza ihtiyaç bile duymadan tüm karşılaşmaları izleyebilirsiniz. Bir de ücretsiz internet noktası bulursanız, keyiften dört köşe olabilirsiniz! Özellikle Digiturk ve D-Smart gibi ücretli hizmetlerin televizyonun yanı sıra mobil uygulamalarıyla karşılaşmaları her yerden izleme imkânı sunması gerçekten çok büyük bir avantaj.

Sonuç olarak; yukarıda yaptığımız karşılaştırmanın ışığında, sıkı bir futbol fanatiğiyseniz hiçbir karşılaşmayı kaçırmamak ve futbol dünyasının nabzını tutabilmek için hem televizyon yayınlarını takip etmenizin, hem de internetten yapılan online maç yayınlarından yararlanmanızın doğru tercih olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

0 yorum