KENDİ İŞİNİZİN PATRONU OLUN

Google+'da Paylaş!

Düzenli olarak bir yerde çalışmak sizi zorlayabilir ya da kendi işiniz kurarak daha çok kazanma imkanını yakalayabilirsiniz. İş kurmak için hangi sektörde yer alacağınıza ve ne tarz ürünleri satabileceğiniz çok önemlidir. Girişim olarak yeni bir işe girmek kendinizi tanımanıza ve hangi iş alanında daha iyi olduğunu görmenize yardımcı olacaktır. Kendi işiniz de çalışmak hem kendi adınıza farklılıklar yaratmaya hem de sektörünüzün öncüsü olmak için gayret göstererek isminizi büyük kitlelere duyurmanızı sağlayacaktır.

Hangi sektör daha çok kazandırır?
Yeni bir iş kurmak için önemli olan en çok kazandıracak olan iş fikirleri üzerinde araştırma yapmak ve o iş üzerinde yoğunlaşmak gerekir. Uzun bir araştırma döneminden sonra maliyet analizi yaparak elinizde bulunan para miktarını doğru bir şekilde harcayarak yeni işinizi kurmaya başlayabilirsiniz. Peki, günümüz de popüler olan ve uzun yıllar yapabileceğiniz işler nelerdir? Bunlara değinmek gerekirse; spor mağazası, lokanta, giyim mağazası çiçekçi, kırtasiye, kuaför, kafe, oto yıkama gibi birçok yer açabilir ve bunlar sürekliliği olan iş fikirlerinde sadece birkaç tanesidir.

Nelere dikkat etmek gerekir?
İş yeri açacağınız yerin bu iş için doğru yer olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Mekanın dıştan ve içten görselliğinde farklılığı yakalarsanız daha çok müşteri potansiyeliniz olacaktır. Kaynak : www.fikir10.com

İlginizi çekebilir

0 yorum