Whois Bilgileri Nasıl Sorgulanır

Google+'da Paylaş!


İnternet sektörünün gelişmesi ile birlikte en çok rağbet gören bir diğer sektör de domain sektörü oldu. Özellikle Türkiye’de son 2 yıl içerisinde internet sitesi kurmaya duyulan merakın artması ile birlikte daha çok alan adı satıldı ve bu sektör daha iyi yerlere geldi. Çeşitli alan adı firmalarının da kampanya düzenlemesi nedeniyle birçok site geliştiricisi alan adlarına uygun fiyatlardan sahip olma şansı elde etti.
Bir sitenin en önemli faktörlerinden birisi alan adıdır. Çünkü arama motorlarından veya reklamlardan internet sitenizi gören ve sitenizin adını duyan kişilerin ilk izlenimi, alan adınız üzerinde oluşmaktadır. Zira güzel, jenerik ve etkileyici bir alan adı seçtiyseniz popüler olmanız an meselesi. Alan adlarının ucuz fiyatlara satılması nedeniyle de neredeyse boş alan adı kalmamış durumda. Sadece domain alım – satımları ile uğraşan kişiler, uygun fiyata güzel alan adlarını kayıt ederek bu alan adlarını daha sonrasında alıcılara daha iyi fiyatlardan satmakta. Ancak siz, bu kişilerden alan adı satın almak zorunda değilsiniz. Bunun yerine kendi belirlemiş olduğunuz alan adını domainsorgula.com internet sitemizden kontrol ettikten sonra başarılı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Domain sorgulama sistemleri içerisinden en geniş bilgi paylaşımı sunan Domain Sorgula, sadece alan adının dolu veya boş olmasını değil, aynı zamanda alan adının whois bilgilerini de ekrana dökmektedir. Whois site sorgulama ile birlikte yazmış olduğunuz alan adının whois bilgileri çekilerek size yansıtılır. Whois sorgulamaları için herhangi bir ek bölüm yoktur ve zaten dolu olan alan adlarının sorgulanması esnasında bu bilgiler gösterilecektir. Tüm bu hizmetlerimizin yanı sıra, sitemizde çeşitli alan adları uzantıları ile ilgili bilgiler de bulunmaktadır. Dilerseniz alan adı satın almadan önce bu bilgileri okuyarak daha mantıklı bir seçim yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

0 yorum