Çağrı Merkezi Kulaklık – Sennheiser - Jabra

Google+'da Paylaş!


Son yıllarda işletmelerin yoğun olarak çağrı merkezleri kurdurduklarını görüyoruz. İşletmeler müşterileriyle daha etkili iletişim kurmak, onların istek ve şikâyetlerini almak ve çözmek için bu tercihi yapıyorlar. Sürekli ve etkili iletişim sayesinde müşterilerin işletmeye olan sadakati artıyor. Ayrıca iletmeler satış ve pazarlama faaliyetlerini de çağrı merkezleriyle daha etkili şekilde yürütebiliyor. Bu sayede satışlarını ve kazançlarını da arttırmış oluyorlar. Ancak çağrı merkezlerinde etkili bir iletişim için ses kalitesi çok önemlidir. Sesin karşıya net olarak gitmesi hem müşteriyi memnun edecek hem de çağrı merkezi çalışanının işini kolaylaştıracaktır.
Çağrı merkezlerinde etkili bir iletişim için öncelikle kullanılan cihazların kaliteli olması gerekir. Özellikle gürültünün karşıya gitmesini engelleyen çağrı merkezi kulaklık modelleri tercih edilmelidir. Çok sayıda çalışanı olan çağrı merkezlerinde yoğun bir gürültü olmakta ve kulaklık olmadan müşteri görüşmesi yapmak mümkün olmamaktadır. Ses filtreleme özellikli kulaklıklarla bu sorun giderilir. Ancak çağrı merkezi çalışanları uzun süre kulaklık kullanmak zorunda kaldıkları için bazı problemler de yaşayabilirler. Bu nedenle kulaklık modellerinin son derece rahat kullanımlı olmaları gerekir.
Çağrı merkezi kulaklıkları mekânın büyüklüğüne, ses yalıtım durumuna, çalışan sayısına göre seçilmelidir. Tabi marka seçimi de önemlidir. Genellikle sennheiser ve jabra marka kulaklıklar tercih edilir. Ancak bu markaların da çağrı merkezine uygun modelleri olmalıdır. Özellikle uzun süre jabra kulaklık kullanmak zorunda kalan çalışanlar bazı modellerde rahatsızlıklar yaşayabilir. Çağrı merkezleri için en uygun kulaklıklar üstten taçlı ve tek kulağı kapatan modellerdir. Ancak ortam gürültüsü çok fazlaysa iki kulağı da kapatan modeller kullanılmalıdır.

Enseden taçlı modeller ise daha çok ofis kullanımlarında tercih edilmektedir. Ancak çağrı merkezleri yüksek maliyet olmasın diye kaliteyi değil de ücretleri düşünerek kulaklık almayı tercih eder. Ancak bir süre sonra bozulan kulaklıkları yenilemek zorunda kalarak daha fazla harcama yaparlar. Çağrı merkezleri için en uygun ve en ekonomik sennheiser kulaklık çeşitlerini www.acartelekom.com sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizde en kaliteli ürünler en uygun fiyatlarla satılmaktadır. Sitemizde çağrı merkezi kulaklıkları yanında müzik ve cep telefonu kulaklıkları, ofis kulaklıkları, bilgisayar kulaklıkları, oyun kulaklıkları çeşitleri de bulunuyor. 

İlginizi çekebilir

0 yorum