Etüt Merkezlerinin Faydaları

Google+'da Paylaş!


Bugün ülkemizde eğitim sisteminin ve şartlarının ortaya çıkardığı ihtiyaçlardan biri de etüt merkezleridir. İlköğretim okullarının büyük çoğunluğunda ikili eğitim vardır ve öğrencilerin sabah ya da öğleden sonra olmak üzere uzun süre boş zamanları vardır. Bu süreyi eğitime en faydalı olacak şeklide değerlendirmek, çocuğun eğitim süreci için çok önemlidir. Çocuk bu sürede ödevlerini yapabilmeli, derslerini tekrar ederek bilgilerini pekiştirmelidir. Ancak ilköğretim öğrencisi henüz planlı bir çalışma düzeni kuramaz ve ödevlerini yaparken büyüklerinin desteğine ihtiyacı olur. Ama özellikle de çalışan aileler bu desteği gün boyu çocuğuna veremeyecek, akşam saatlerinde ve dar zamanlarda, belki de çocuk anlamadan ödevleri tamamlanmış olacaktır.
Etüt merkezleri işte bu durumların ortaya çıkardığı bir ihtiyaçtır. Bu eksikliği karşılamak için açılmış olan etüt merkezimiz kısa sürede kaliteli etüt eğitimiyle velilerin en çok tercih ettiği merkez haline gelmiştir. Merkezimizde hepsi de deneyimli ve mesleklerinde başarılı öğretmenler bulunuyor. 7-8 kişilik sınıflarda her öğrencimizle birebir ilgileniliyor ve konuları daha iyi kavraması sağlanıyor.
Merkezimize başlayan öğrencilerimizin kısa sürede okul başarısının arttığını görüyoruz. Çünkü öğretmenlerinden yardım alsa da esas olarak öğrencilerimiz ders çalışma alışkanlığı kazanıyor ve bilgiye ulaşmayı öğreniyor. Merkezimizde öğrenciler dikkatlerini dağılacağı her şeyden uzak bulunuyorlar ve kolayca derslerine odaklanabiliyorlar.
Bütün bunlar etüt merkezleri faydalı mı sorusunun en iyi cevabı olacaktır. Ama etüt merkezlerinin faydaları bununla da kalmıyor. Çeşitli sosyal faaliyetlerle öğrenciler eğlenerek yetenek ve becerilerini de geliştirebiliyor. Merkezimizde uygulanan aktivite programları arasında resim, müzik, drama gibi sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, geziler, zekâ oyunları, grup oyunları gibi etkinlikler bulunuyor. Öğrenciler bu etkinliklerden dilediklerine katılabiliyor.
www.etutmerkezi.com sitemizi ziyaret ederseniz merkezimizin faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimiz merkezimize severek geliyor ve derslerini severek çalışıyor. Başarıları arttıkça okullarına da çok daha istekli olarak gidiyor. Etüt merkezimizin her semte servis hizmeti bulunuyor ve öğrencilerimizi veliyle belirlediğimiz saatlerde alıyoruz. Sabah ve öğlen gruplarımız için öğle yemeği servisimiz de bulunuyor. Çocuğunuz merkezimizde ödevlerini tamamlamış olduğu için akşam evinizde onunla daha keyifli zaman geçirebiliyorsunuz.


İlginizi çekebilir

0 yorum