Kütük Masa Fiyatları

Google+'da Paylaş!


 Günümüzün en tarz modası doğallık...

Kıyafetlerden makyaja, bahçe süslemelerinden dekorasyona hayatın hemen her alanında kendi doğasını arayan insanoğlu, dinlenme mekanlarında da doğallıktan yana bir tavır sergiliyor.

Dekorasyonda doğallık denildiğinde akla tabii ki ilk olarak ahşabın sımsıcak yapısı ile şekillendirilmiş mobilya ve süsleme ürünleri geliyor. Önceleri sadece tablolarda ya da süs için kullanılan dekoratif objelerde tercih edilen ahşap, günümüzde ana mobilyalarda bile tercik edilmekte. Hem de ahşabın en doğal hali olan kütük biçimi ile....

Kütük Mobilya Modası

İlk olarak kütük oturaklar girdi hayatımıza, sonra kütük banklar. Ardından kütük sehpalar ile tanıştık. Ve şimdi de kütük masa modelleri , dekorasyonun en önemli parçalarından birisi halini almaya başladı.

Bazen gerçekten de kütükten imal edilmiş olan masalar gözlerimizi alıyor bazen de kütük görünümü kazandırılmış ikincil malzemelerden yapılmış masalar. Her şekli ile sonuna kadar doğal bu masalar, özellikle country tarzı döşenmiş evlerde, dağ ve kır evlerinde çok popüler.

Şehir hayatını koşturmacasından sıkılmış olan kişiler de kütük masaları evlerinde görmekten keyif alıyor, doğallığı yaşıyor.

Farklı türden ağaçlar ile üretilen bu kütük masalar, emprenye uygulanan ağaçlar ile hazırlanmakta oldukları için çürüme ve böceklenme yapmıyorlar. Böylece de uzun yıllar boyunca kullanımı mümkün olabiliyor. Bu nedenle de bu masalar, bakıma pek de ihtiyaç duymuyor. Ancak istendiği takdirde, ahşap masa sahipleri kendi masalarını kendileri vernikleyebilirler. Şart olmamakla birlikte senede bir kez verniklenen masalar daha parlak bir görünüm kazanabilirler.

Dağ Evi Dekorasyonu

Özellikle dağ evlerinde atmosferin altını çizen kütük masa fiyatları, doğal bir malzeme olduğu için ve elbette doğanın değeri düşünüldüğünde çok değil.

Bir dağ evinde, özellikle de şöminesi olan bir dağ evinde, üzerinde ekose desenli yumuşacık battaniyelerin bulunduğu, nostaljik kanepelerin yanına kütük bir masa kesinlikle çok yakışacaktır.

Benzer şekilde çiçekli perdeleri bulunan, capcanlı, cıvıl cıvıl bir kır evinin salonu da kütük bir masa için ideal bir mekandır.

Ya da son derece erkeksi, koyu renkler ile döşenmiş sert görünümlü bir evde de kütük masalar iyi uyum sağlayacaktır.


Kısacası bir kütük ev yapısı gereği huzuru ve doğallığı çağrıştırır ve böylesi dekorasyonlar için mükemmeldir. 

İlginizi çekebilir

0 yorum